Firmast - Falco vibuvarustus

Firmast

Pärnus paiknev Falco TÜ asutati ühena paarikümnest esimest taasiseseisvunud Eesti eraettevõttest aasta 1988 jaanuaris. Alustati sportvibuvarustuse tootmisega, mida tarbiti nii Eesti kui lähiriikide laskurite seas ohtralt eeskätt 90ndate alguses. Sellel ajal lisandus Falco kollektsiooni ka sportammukaarte tootmine, mille osas on Falco tänaseks saavutanud u 35% turuosa terves maailmas, olles paljude maailmameistrite ja maailmarekordiomanike laskeriistaks. Esimesel perioodil (1988 – 1997) püsis Falco peamiselt sportvibu- ja sportammuvarustuse tootjana.

Pöördeliseks kujunes Falcole a 1997. kui pooleldi juhuse tahtel valmistati esimesed longbow’d ehk pikkvibud „Robin Hoodi“ nimelise teatritüki tarvis, mida lavastas Ain Mäeots Emajõe Suveteatris. Neid esimesi pikkvibusid võib julgelt nimetada eestimaise traditsioonilise vibulaskmise alguseks. Sealtpeale on areng olnud lausa tormiline, tuues kaasa uued spordialad nagu maastikuvibulaskmise ning vibujaht (loomakujudesse) – rääkimata sellest, et eesti vibuküttidest on saanud kardetud vastased mis tahes maailmas korraldataval vibuturniiril. Falco poolt toodetud varustusega võidetakse pikkvibu klassis Euroopa meistrivõistluste tasandil umbes iga teine medal (maailmameistrivõistlustel on osakaal mõnevõrra väiksem) ja lastud on ka arvukaid Euroopa ja maailma rekordeid – kusjuures on valdav osa viimase aja tipptulemustest saavutatud mitte-eestlaste poolt. Falco tiitlivõistluste medalite arvu saab lugeda kümnetes – sh arvukad Euroopa ning maailmameistritiitlid, seda nii Falco vibu, ammukaarte kui nooltega.

Falco põhitoodeteks on viimasel aastakümnel olnud traditsioonilised pikkvibud ja nooled ning lai valik sinna juurde kuuluvat varustust. Sportvibuvarustuse tootmine on ajapikku jäänud tagaplaanile ning oleme selgelt keskendunud ühelt poolt enda toodetud traditsioonilise vibuvarustuse ja ammuvarustuse müügile ning teiselt poolt mitmete maailma tipptootjate esindamisele Baltikumis. Olles sedavõrd tihedalt seotud kõigega, mida sõna vibulaskmine endas kätkeb, alustasime esimestena Eestis ka plokkvibude pakkumist ning enesestmõistetavalt saab Falco kaudu hankida praktiliselt kõike, mida vibu- ning ammulaskmisvarutuse all tänasel päeval maailmas pakutakse. Oleme paljude tuntud firmade nagu Mathews, PSE, Hoyt, Ten Point, W&W, Easton, Samick jne. toodete maaletoojaks.

Falco eksporditegevus algas varsti pärast ettevõtte asutamist veel Nõukogude ajal, kui esialgu eskporditi meie toodetud sportvibuvarustust nii Nõukogude Liitu kui Soome. Ka Falco eksport sai uue hoo sisse traditsioonilise vibuvarustuse kollektsiooni loomisega aastal 1997,mis ajast alates oleme pikkvibusid ja nooli müünud enam kui kahekümnesse riiki ning leidnud endale litsentseerinud ametlikud esindajad lisaks Eestile veel pea kahekümnes riigis, mille hulka kuuluvad ka näiteks Inglismaa, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Hispaania, USA, Austraalia, Hispaania, Itaalia jne. Tänasel päeval ekspordib Falco enam kui 90% oma toodangust.

Alates 13. oktoobrist 2009 on Falco Eestis registreeritud kaubamärk vibu- ja ammulaskmisvarustuse kategoorias ning spordialases tegevuses ehk klassides 28 ja 41.

Vaatamata tootmismahtude kiirele kasvule valmivad kõik Falco vibud jätkuvalt autentse käsitööna meie Pärnu töökojas.

Teie vibuvarustus Falcost!

Maaletoojana on Falco järgmiste kaubamärkide ametlik esindaja Põhja- Euroopas: